İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşil Duvar Projesi ve ´23 Bin Fidan´ Projesi Başladı

Yeşil Duvar Projesi ve ´23 Bin Fidan´ Projesi Başladı

İlçemiz Çamlık İlkokulu bahçesinde Atık Pet Şişelerin Saksı Olarak Değerlendirildiği "Yeşil Duvar" Temalı Çiçek Dikme ve Sahiplendirme Etkinliği Projesi , Belediye Başkanı Kenan ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin YILMAZ , Eğitim Bir-Sen 4 Nolu Sendika Başkanı Talat Yavuz, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, veliler ve öğrencilerimizin de  katılımı ile başladı.Tüm öğrencilerimiz saksılarına çiçeklerini ekip kendi isimlerinin ve sloganlarının yazılı olduğu etiketlerini yapıştırdılar.

            Saksılara etiketlenen sloganlar arasında yapılan yarışma sonucunda ise öğrencilerimiz çeşitli ödüller verildi.


1.Ayşe Sena VAROL            : Sevgi ile ekilen fidanın meyvesi cennet kokar.
2.Ahmet Yusuf ADALI             : Yeryüzü ormanla güzel, bir nefes dünyaya bedel.
3.Selin Zeynep GÜNERİ          : Ağaçları besliyorum, nefesimi kesmiyorum.

         Törende öğrencilerimizin  yaptığı ‘Yeşil Duvar’ın açılışı gerçekleştirilirken akabinde  ‘23 Nisan’a 23 Bin fidan’ Projesinin de startı verilerek okulun yanı başındaki araziye 3 bin adet fidan dikilmeye başlandı.

Pendik’e yeşil gelecek sloganıyla  başlatılan ‘23 Nisan’a 23 Bin fidan’ projesi kapsamında , okulumuz  2016 yılında ‘En Çevreci Okul’ seçilmiş ve Belediye Başkanı Kenan ŞAHİN tarafından Çevreci Okul Sertifikası ile ödüllendirilmiştir.

Belediye Başkanı Kenan Şahin, Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin YILMAZ ve Okul Müdürümüz Muhammet Emin DÖNMEZ  ile birlikte okulumuzun yanında bulunan araziye 1000  ıhlamur  ve 2 bin adet fıstık çamı dikildi. Fidanların toprakla buluşturan öğrenciler  ‘Yeşil Duvar’ için buldukları sloganlarla birlikte adlarını bir kağıda yazarak bakımlarını kendilerinin yapacakları ağaçlara taktılar. 

 01-04-201601-04-201601-04-2016

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.