İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PENDKAB Eğitsel Materyal Geliştirme Atölyesinin Birinci Etabı Sona Erdi.

PENDKAB Eğitsel Materyal Geliştirme Atölyesinin Birinci Etabı Sona Erdi.

PENDKAB Eğitsel Materyal Geliştirme Atölyesinin Birinci Etabı Sona Erdi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişmlerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında ilçemiz Pendik'te Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Mevlüt KESMAN kordinatörlüğünde Pendik Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Materyal Geliştirme Atölyesi (PENDKAB) adıyla kurulan eğitsel içerik geliştirme atölyesinin 2018 ? 2019 eğitim öğretim yılının ilk dönemimi kapsayan 10 haftalık birinci etabı sona erdi.

Atölye kapsamında öğretmenlerin ve öğrencilerin din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde en fazla ihtiyaç hissettiği alanlar belirlenerek; akıllı tahta uyumlu e-içerik, değerlendirme etkinlikleri, soru ve din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde yer alan konuların öğrencilere aktarımını kolaylaştırıcı zengin görselliğe sahip basılı materyaller bir plan dahilinde üretildi.

10 hafta süren atölye çalışmaları kapsamında Ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ilkokul düzeyinde din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin çeşitli ünitelerine yönelik etkileşimli tahta uyumlu slayt, ünite değerlendirme etkinliği, önemli kavramlar, öğretmen ders notu, ünitenin önemli kavramlarını içeren bulmaca gibi türlerde üretilen onlarca materyal titizlikle gözden geçirilerek, bütün Türkiye'nin dört bir yanında görev yapmakta olan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin ve bu dersi okuyan kullanımına sunuldu. İlk ve ortaokul düzeyinde  din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin önemli bir eksiğini tamamlayan pendkab materyal üretim atölyesi, yaptığı çalışmalarla da öğretmenlerin beğenisini kazandı.

Pendkab materyal üretim atölyesi, yapacağı ihtiyaç analizi sonrasında II. Dönemde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine yönelik eğitsel materyal üretimine kaldığı yerden devam edecek.

Pendkab materyal üretim atölyesi tarafından üretilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine yönelik eğitsel materyalleri bu sayfadan (www.dinkulturu.org) indirebilirsiniz. 

 

14-01-201914-01-2019

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.