İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik STEM Akademi Merkezi Kuruldu.

Pendik STEM Akademi Merkezi Kuruldu.

Pendik STEM Akademi Merkezi Kuruldu.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üreten bir nesil hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelişen teknolojiyle 21. yüzyıl bireylerini yetiştirmek ve öğrencilerimizin yeteneklerini keşfettirecek ortamlarda eğitim almalarını sağlamak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Pendik Belediyemizin destekleriyle Sezai Karakoç İmam Hatip Ortaokulu’nda Pendik STEM Akademi Merkezini hayata geçirdik.

STEM Nedir?

STEM Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin birleşiminden oluşan, öğrencilerin problemlere disiplinler arası bakış açısıyla bakmasını, bütüncül bir eğitim yaklaşımıyla bilgi ve beceri kazanmasını, fen ve matematik derslerinde öğrendiklerini günlük hayatta mühendislik ve teknoloji ile birleştirerek hedefleyen bir eğitim sistemidir.

Niçin STEM Eğitimi?

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün yayımladığı yeni fen bilimleri dersi taslak öğretim programı STEM eğitimi çerçevesinde hazırlanmıştır. Buna göre fen bilimleri dersi müfredatına 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda her yılın sonunda “ Fen ve Mühendislik Uygulamaları” ünitesi dahil edilmiştir.

Bu bağlamda fen bilimleri öğretmenlerinin rolü öğrencilere fen, teknoloji, mühendislik ve matematiğin bütünleştirilmesi için rehberlik yaparak öğrencileri üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırmak olacaktır.

STEM Öğretmen Eğitimi 13-17 Mart 2017 Tarihleri Arasında Gerçekleşecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Pendik Belediye’mizin destekleriyle ilk olarak Sezai Karakoç İmam Hatip Ortaokulu’nda kurmuş olduğumuz STEM merkezinde öğrencilerimize rehberlik edecek, gelişen teknolojinin farkında olan vizyoner öğretmenlerimize bu eğitimi sunacağız.

Bu kapsamda Muş Alparslan Üniversitesi  rektörlüğü ile görüşmeler yapılmış ve STEM çalışmalarına katkı sağlayacak vizyoner öğretmenlerimizden, gönüllü projede yer alan 25 öğretmen ile Yrd. Doç. Dr. Bekir YILDIRIM liderliğinde 5 gün (13-17 Mart) uygulamalı bir STEM eğitime gerçekleşecektir. Öğretmenlerimiz aldığı bu eğitim ile “Pendik STEM Liderleri” olacaklardır. Ayrıca “Pendik STEM Akademi” ile projenin sürekliliği sağlanıp gelecek yıllarda Pendik´te yaygınlaştırılacaktır. STEM Lideri Öğretmenlerimiz hem eğitim alacak hem de STEM eğitim deneyimlerini meslektaşlarıyla paylaşarak ilçe genelinde nitelikli bir eğitimin önünü açacaklardır.

 

10-03-201710-03-2017

 

 

 

STEM İle İlgili Haberler

 

1- Pendik STEM Akademisi Öğretmen Eğitimi İkinci Gününde Devam Ediyor.

2- Pendik STEM Akademisi Öğretmen Eğitimleri Tamamlandı.

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.