İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Aytekin Yılmaz´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Aytekin Yılmaz´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Aytekin Yılmaz´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı 


Aziz milletimizin bağımsızlık yolunda gösterdiği fedakârlıkların destanlaştığı 30 Ağustos 1922 tarihi; Çanakkale´den Sakarya´ya uzanan kahramanlık destanının zaferle taçlandırıldığı tarihtir. Tarihi zaferlerle dolu olan milletimiz için Ağustos ayı, destanların ve kahramanlıkların yaşandığı  “Zafer Ayı” olarak tarihte yerini almıştır. Ecdadımız,  95 yıl önce kazandığı büyük zaferle bağımsızlığına musallat olan emperyalist mihraklara unutamayacakları büyük bir ders vermiştir. Bu zafer, milletimizin karşılaştığı bütün zorlukları birlik ve beraberlik ruhuyla, inanç, azim ve kararlılıkla çözdüğünün ve çözeceğinin en büyük kanıtıdır. Dünya tarihinin en şanlı sayfalarından biri olan bu zafer, milletimizin kalbinde taşıdığı bayrak ve vatan sevgisinin de en belirgin tezahürüdür.

Ecdadımızın bize emanet bıraktığı vatan toprağı üzerinde kurulan devletimizin önemi, gücü ve büyüklüğü, son yıllarda çevremizde yaşanan olaylar karşısında bir kere daha görülmektedir. Bu nedenle bizlere düşen görev; kurtarıcı ve kurucu kuşakların bize emanet ettikleri vatanı ve devleti güvenli ve güçlü bir şekilde bizden sonraki nesillere devretmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yılını  kutluyor; başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum." 

 

Aytekin Yılmaz

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü


30-08-2017

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.