İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik Belediyesinden Okullarımıza Nakit Yardımı Başlıyor.

Pendik Belediyesinden Okullarımıza Nakit Yardımı Başlıyor.

 

Pendik Belediyemiz okulların bakım onarım ve temizlik işlerinde kullanılmak üzere nakit yardımına başlıyor.

Okullar bu mali desteği öncelikle temizlik görevlisi istihdamında kullanacaklar. Ayrıca boya, badana ve benzeri basit tamiratları da bu ödenek içerisinde gerçekleştirecekler.

İlçe sınırları içerisindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na ait okulların tamir, bakım, onarım ve temizlik işleri noktasında doğrudan destek veren Pendik Belediyesi, okul aile birlikleri tarafından gerçekleştirilen benzer nitelikteki küçük ölçekli işlemlerin daha hızlı üretilebilmesi amacıyla bütçesinden mali bir kaynağı okullara ayıracak.

Okul aile birliklerinin kullanacağı bir bütçe tahsis edilecek

Pendik Belediyesi Meclisi kararı uyarınca imzalanacak protokol kapsamında okullara ve kurumlara ayrılan payın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenecek liste doğrultusunda okul aile birliklerinin kullanacağı bir bütçe tahsis edilecek. Okul aile birliği, bu bütçe kapsamındaki harcamaların faturasını belediyenin ilgili müdürlüğüne teslim edecek ve ilgili müdürlük de söz konusu tutarı banka hesabına aktaracak. Eğitim ve öğretimin ülkenin önemli bir meselesi olduğunu belirten Pendik Belediye Başkanımız Sayın Dr. Kenan Şahin, okulların hizmet kalitesinin başarıyı doğrudan etkilediğini, bu amaçla teknik ve ayni destekler yanında nakdi desteğin de bu başarıda artış sağlayacağını ifade etti.

 

20-07-201720-07-2017

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.