İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PENDİK BELEDİYESİ LİSELERARASI FERDİ MASA TENİSİ TURNUVASI

PENDİK BELEDİYESİ LİSELERARASI FERDİ MASA TENİSİ TURNUVASI

PENDİK BELEDİYESİ LİSELERARASI FERDİ MASA TENİSİ TURNUVASI

 

KATILIM KOŞULLARI:

 1. Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilçemizdeki Lise öğrencilerine yönelik Genç Kızlar ve Genç Erkekler kategorilerinde düzenlenecek olan "Pendik Belediyesi Ferdi Masa Tenisi Turnuvası" 18 Aralık 2019 (Çarşamba) günü 10:00-17:00 saatleri arasında Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi"nde yapılacaktır.

 1. Turnuva kayıtları Genç Kızlar ve Genç Erkekler kategorilerinde Pendik Belediyesi web sayfası www.pendik.bel.tr adresinde bulunan etkinlikler modülünden yapılacaktır. Etkinlik modülünden kayıt yaptıramayanlar ise turnuvanın düzenleneceği 18 Aralık 2019 (Çarşamba) günü saat 09.00 ? 09.30 saatleri arasında turnuva başhakemliğine kayıt için müracaat edilebilecektir. Fikstür için kuralar başhakemlik masasında çekilecektir.

 1. Maçların tarih ve saatlerini değiştirmek tertip komitesinin yetkisindendir.

 1. İtirazlar; tertip komitesine veya müsabaka başhakemine dilekçe ile gerçekleri açıklanarak başvuru yapılacaktır. Sonuç aynı gün içerisinde müsabaka akışını bozulmayacak şekilde karara bağlanacaktır.

 1. Müsabakalar Genç Kızlar ve Genç Erkekler kategorilerinde olmak üzere eleme usulü yapılacaktır.

 1. Katılımcılar müsabakalarda kullanmak için kendi özel raketlerini getirebilir. Raketi olmayanlara katılımcılara turnuva süresince kullanabilmeleri için belediye tarafından raket desteği verilecektir. Müsabaka topları belediye tarafından temin edilip başhakemliğe teslim edilecektir.

 1. Her set 11 sayıdır. Müsabakalar yarı finale kadar kazanılmış 2 set üzerinden toplam 3 set oynanacaktır. Yarı finallerden itibaren kazanılmış 3 set üzerinden toplam 5 set oynanacaktır.

 1. Her iki sayıda bir servis değişecektir. Servis atışında top avuç içi ile tutulacak ve elden çıkartılarak atılacaktır.

 1. Maç son sete kadar uzarsa ( setlerin 1-1 veya 2-2 olması durumunda ) son sette bir oyuncu 5 sayıya ulaştığında oyuncular sahaları değiştirecektir.

 1. Turnuvada oyuncu olarak yer alan sporcuların, sportif aktivitelerde bulunmalarına engel teşkil eden bir sağlık sorunlarının bulunmaması gerekmektedir.

 1. Müsabakalarda eşofman veya şort, t-shirt ve spor ayakkabı giyilmesi gerekmektedir. Spor kıyafeti olmayan öğrenci müsabakaya alınmayacaktır.

 1. Oyuncular Müsabaka saatinde en az 15 dakika önce hazır bulunacaktır. Müsabaka saatinde sahada bulunmayan oyuncular hükmen mağlup sayılacak turnuvadan elenecektir.

 1. Turnuvaya yakışmayan davranışlarda bulunan ve kuralları ihlal eden oyuncuların durumları, organizasyon komitesince görüşülerek karar verilecektir.

 1. Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu oyun kuralları geçerlidir.

 1. Turnuvaya katılan okullara Pendik Belediyesi tarafından aşağıda belirtilen şartlar doğrultusunda turnuva açılışında malzeme yardımı yapılacaktır. Turnuvaya 10 ve daha çok öğrenci ile katılan okullara 2 adet butterfly raket 1 kutu 100 lü antrenman topu hediye edilecektir.

 1. Turnuvada genç kızlar ve genç erkekler ilk dört dereceye giren sporcu öğrencilere Pendik Belediyesi tarafından madalya verilecektir.

 

    Masa Tenisi Turnuvasına Kayıt için tıklayınız. 

06-12-2019

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.