İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencimiz Naz Peri İrem Kurt "Okuldan Hastaneye" Resim Yarışmasında İstanbul Birincisi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında düzenlediği "Okuldan Hastaneye Resim Yarışması"nın sonuçları açıklandı.
Öğrencimiz Naz Peri İrem Kurt

Lösemili  Çocuklar Haftası,  lösemiden önce çocuk olanları gündeme  getirebilmek, löseminin tedavi edilebilir olduğunu vurgulamak ve aileler arasındaki dayanışmayı arttırmak bakımından oldukça önemli. Türkiye'de her yıl 2-8 Kasım'da Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında lösemiye dair farkındalık çalışmaları yapılıyor.

Bu kapsamda Çocukları sanata teşvik ederek duygu ve düşüncelerini resimle yansıtabilmelerini de amaçlayan yarışmada değerlendirme sonrasında resim kategorisinde Özel Balkanlar Pendik Ortaokulu 7. Sınıf öğrencimiz Naz Peri İrem Kurt il birincisi olmuştur.

Lösemili çocukların hastalığına empati ile yaklaşmak ve farkındalık sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada ödül almaya hak kazanan öğrencilerimizi ve okulumuzu tebrik ederiz.

 

18-11-202018-11-2020

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.