İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin Yılmaz’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin Yılmaz’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

29 Ekim 1923 bağımsızlık mücadelemizin ve istiklal ruhunun taçlandırıldığı tarihimizdeki müstesna günlerden biridir. Şanlı bir tarihe ve büyük bir medeniyet birikimine sahip olan büyük Türk milletinin, özgürlük ve bağımsızlığının simgesi olan Cumhuriyetin 93. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Aziz milletimizin birlik ve beraberlikle neler başarabileceğine tarih defalarca şahit olmuştur. Özellikle de 15 Temmuz gecesinde emperyalist güçlerin taşeron örgütlerle ülkemizi işgal etmeye, bölmeye ve milletimizin geleceğini çalmaya çalışanlara karşı milletimiz, tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi canını ortaya koyarak bu hain darbe girişimini bastırmıştır. Böylece millet olma şuuru ve bağımsızlık onurunun önemi bir kez daha anlaşılmıştır.

Bugün eğitim camiamızın birer neferleri olarak bizler Cumhuriyetin 100. yılını kutlamaya hazırlanırken her alanda daha güçlü ve daha gelişmiş bir Türkiye için bu yolda donanımlı, şuurlu, bilinçli ve eğitimli bir nesil yetiştirme çabasındayız.

 Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, ülkemizin bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

 

Aytekin YILMAZ

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü


28-10-2016

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.