İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde yapılan Okul Spor Şenlikleri 3 Branşta Tamamlandı.

İlçemizde yapılan Okul Spor Şenlikleri 3 Branşta Tamamlandı.

İlçemizde yapılan Okul Spor Şenlikleri 3 Branşta Tamamlandı.

2017- 2018 Eğitim Öğretim yılı 1. Döneminde Pendik Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Okul Spor Şenlikleri Geleneksel Çocuk Oyunları, Kaymakamlık Kupası Atletizm Kros Yarışları ve Voleybol branşlarında yapıldı.

3 branşta düzenlenen yarışlarda 1.609 sporcu öğrenci madalya alabilmek için yarıştı. 

Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını yeni nesle hatırlatmak amacıyla Okul Spor Şenlikleri kapsamında gerçekleşen Geleneksel Çocuk Oyunlarında öğrenciler yarışma heyecanı ve eğlenceyi bir arada yaşadı. 1068 öğrenci yarıştığı oyunlarda mendil kapmacada 2. sınıflarda Öğretmen İbrahim Öztürk İlkokulu, 3. sınıflarda Buhara İlkokulu ve 4. sınıflarda Yıldırım Beyazıt İlkokulu şampiyon oldu. Yine yakan topta 3. sınıflarda Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu, 4. sınıflarda Mahir İz İlkokulu, Genç Kızlarda Alparslan Anadolu Lisesi ve Genç Erkeklerde Alparslan Anadolu Lisesi birinci olmayı başardı.

Okul Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen Kaymakamlık Atletizm Kros Yarışları’nda ilçe genelinde okuyan öğrenciler, ferdi ve takım halinde şampiyon olabilmek için yarıştı. Yenişehir Mesire Alanı’nda yapılan yarışmalara 54 okuldan 253 sporcu katıldı.Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Kategorilerinde yapılan yarışmalar sonunda ferdi sıralamada Küçük Erkeklerde Cemile Çopuroğlu Ortaokulu’ndan Rojad Yılmazlar ve Küçük Kızlarda Fatma Gözen Eralp Ortaokulu’ndan Yağmur Çevik şampiyonluk ipini göğüsledi.Yıldız Erkeklerde Fatma Gözen Eralp Ortaokulu’ndan Yasin Kaya ve Yıldız Kızlarda yine aynı okuldan Tülin Ektaş birinci oldu. Genç Erkeklerde Abdurrahman Gürses Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden İbrahim Güzel ve Genç Kızlarda Velibaba Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Sultan Can birincilik madalyasının sahibi oldular.

Küçük Kızlar ve Küçük Erkekler Kategorisinde oynanan Voleybol Turnuvası’nda 24 takım ve 288 öğrenci mücadele etti. Birbirinden çekişmeli maçların oynandığı turnuvanın sonunda kızlarda Atatürk Ortaokulu; erkeklerde ise Fethi Gemuhluoğlu Ortaokulu şampiyon oldu.

Okul Spor Şenlikleri kapsamında yıl boyunca 11 farklı branşta turnuva düzenlenecek. Spor şöleni önümüzdeki gün ve aylarda masa tenisi, futsal, futbol, badminton, tekvando, güreş, hentbol ve satranç yarışmalarıyla devam edecek.

2017- 2018 Eğitim Öğretim yılı 1. Döneminde yapılan bu yarışmalarda dereceye giren okullarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

29-01-201829-01-201829-01-201829-01-201829-01-201829-01-2018

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.