İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Aytekin Yılmaz´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Aytekin Yılmaz´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Aytekin Yılmaz´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Özünde katıksız ve yüce duyguların egemen olduğu, hiçbir övgü veya sözün kıymetini izah edemeyeceği kutsal ve kadim bir mesleğin mensupları olarak, her türlü övgüye değer, vefakâr ve cefakâr meslektaşlarım, şahsiyet mimarı öğretmenlerimiz; bir 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü daha birlikte kutlamanın sevinç ve mutluluğu içerisinde hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Milletçe siz değerli öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Bizler toplumu ve geleceği şekillendiren çok önemli bir görevi ifa ediyoruz. Bu aziz vatanın ve bu necip milletin evlatları bizlere emanettir. Mesleğimiz eşsiz ve sorumluluğumuz çok büyüktür. Bununla birlikte eşsiz bir gurur vesilesi olan bu onurlu mesleğin tüm mensuplarına güvenimizin sonsuz olduğunu belirtmek isterim.

Öğretmenler günü nedeniyle, ilim ve irfan ordumuzun değerli temsilcileri olan öğretmenlerimizin eğitim ve öğretimin kalitesinin yükseltilmesi için hizmet yarışında; Milletimizin mensup olduğu millî, manevî, ahlakî, kültürel ve insanî değerleri bilen ve benimseyen, yaşayan ve yaşatan idealist birer vatandaş olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştireceğimizden hiç kimsenin  şüphesi olmamalıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde ebediyete intikal etmiş ve şehitlik mertebesine ermiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, eğitim camiamızın her kademesinde görev yapan, özellikle Pendik’imizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü yürekten kutluyorum.

 

Aytekin YILMAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

24-11-2017

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.