İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Aytekin Yılmaz´ın 15 Temmuz Destanı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Aytekin Yılmaz´ın 15 Temmuz Destanı Mesajı

Tarih, ecdadımızın kahramanlık dolu destanları ve şanlı zaferleriyle doludur. Aziz milletimiz; vatan, ezan ve bayrak söz konusu olduğunda yedi düvele karşı, bir ve beraber olarak aynı ruh ve aynı heyecanla tüm saldırıları durdurmuş ve her türlü zorluğun üstesinden göğsündeki imanla gelmesini bilmiştir. Bu ruh Çanakkale Zaferi’nde, Kurtuluş Savaşı’nda ve 15 Temmuz Destanı’nda var olan aynı ruhtur.

15 Temmuz 2016...

Ülkemizin en uzun, en çileli gecesi... Ancak aynı zamanda milletimizi, dik duruşuyla sürekli gurur duyarak hatırlayacağımız kutlu bir direniş ve bir diriliş gecesi...

15 Temmuz sadece bir darbe girişimi değildir elbette. Aynı zamanda vatanımızın istiklaline, milletimizin istikbaline, bayrağımızın şanlı hürriyetine, demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize yönelik gerçekleştirilen haince kurgulanmış bir işgal girişimidir. Bu hain işgal girişimi, ezelden beri hür yaşamış ve hür yaşayacak olan milletimizin kararlı dik duruşuyla engellenmiştir.

15 Temmuz vatan müdafaasının sene-i devriyesinde tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Aytekin Yılmaz

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

14-07-2017

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.