İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Harezmi ile Geçmişten Geleceğe!" adlı Erasmus+ Projemiz Hibe Almaya Hak Kazandı."Harezmi ile Geçmişten Geleceğe!" adlı Erasmus+ Projemiz Hibe Almaya Hak Kazandı.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Harezmi Eğitim Modeli Koordinatörlüğü liderliğinde 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı uygulayıcı okullarımızın ortaklığı ile 2019 yılı Erasmus + Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) faaliyetleri kapsamında sunmuş olduğumuz "Harezmi ile Geçmişten Geleceğe!" projemiz Ulusal Ajans tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 90.50 puan alarak hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

 

Proje kapsamında Harezmi Eğitim Modelinin uygulandığı okullardaki uygulayıcı öğretmenlerimiz, Probleme/Sorgulamaya Dayalı Öğrenme ve Proje Temelli Öğrenme konularında İtalya ve Prag'da eğitim alacak, bu eğitimleri ile Harezmi Eğitim Modelinin geliştirilmesine katkı sağlayacaklardır.


Ülke genelinde 2019 yılı Erasmus + Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Hareketliliği (KA101) kapsamında proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanarak, Ulusal Ajansa sunulan 4637 projeden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, 213 proje hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

 

"Harezmi ile Geçmişten Geleceğe" sloganıyla yola çıktığımız projemizin genel amacı; Harezmi Eğitim Modeli uygulayıcı öğretmenlerimizin Avrupa standardında 21. yy öğretim yöntem ve tekniklerini öğrenerek uluslararası meslek etiğine sahip kalifiye meslek elemanı olmaları; öğrencilere problem belirleme ve çözüm üretme aşamalarında Avrupa standartlarında rehberlik edebilmeleri ve gerek ulusal gerekse uluslararası birçok probleme kalıcı ve yaratıcı çözümler getirilerek öğrenilenlerin Harezmi Eğitim Modeli'ne entegre edilmesidir.

 

03-08-2019

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.