İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenli Denizler

Güvenli Denizler

Yaz döneminde turizm sezonunun açılmasıyla birlikte, başta Karadeniz sahilleri olmak üzere tüm sahillerimizde, özellikle hafta sonları ve tatil günlerinde halka açık plajlarda boğulma vakalarında artış meydana geldiği gözlenmektedir. Bu tip elim kazaların önlenmesi konusunda mevcut imkan ve kabiliyetlerin en etkin şekilde kullanılması, önleyici tedbirlerin zamanında alınması, halkımızın bilinçlendirilmesi ve tatillerini rahat, huzurlu ve can güvenliği sağlanmış bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı tarafından önleyici tedbirlerin alınmasını sağlayan ´Güvenli Denizler´ isimli önleyici eylem planı uygulamaya konulmuştur.

Eylem planının 2015 yılı uygulamaları değerlendirildiğinde özelikle plajda boğulma olaylarında canlı olarak kurtarılma ihtimalinin oldukça düşük olması göz önüne alındığında, önleyici kurtarma faaliyetlerinin can kayıplarının engellenmesinde çok önemli olduğu görülmüştür.

Bu kapsamda 2016 yılında alınacak tedbirleri içeren Önleyici Eylem Planına istinaden Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı tarafından hazırlanan videolardan,

 

Çeken Akıntı videosu için tıklayınız.

Sahil Güvenlik videosu için tıklayınız.

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.