İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“EĞİTİM SENİNLE BAŞLAR” PROJESİ SONUÇ BİLDİRGESİ

“EĞİTİM SENİNLE BAŞLAR” PROJESİ SONUÇ BİLDİRGESİ

“EĞİTİM SENİNLE BAŞLAR” PROJESİ SONUÇ BİLDİRGESİ

2016-2017 eğitim öğretim yılı Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Eğitim Seninle Başlar” projesi kapsamında Öğretmen Mesleki Eğitim ve Kişisel Gelişim programımız bu yıl yoğun gayret ve emeklerle 05-06-07-08 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

İlkyardım, Origami Sanatının Matematik Öğretiminde Uygulanması, Hedef Belirlemede Motivasyon, Doğru Nefes Alma Teknikleri, Safahat ve Günümüze Düşen Mesajlar, Öğretmenin Teknolojik El Çantası, Esmâü’l-Hüsnâ Işığında Eğitimcinin Vasıfları, Sınıf Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar, Zor İnsanlarla Baş Edebilme Teknikleri, Tarihte Türk ve Müslüman Bilim Adamları, Medeniyet Coğrafyamız Kudüs, Geleneksel El Sanatlarımızdan Ebru Sanatı, Robotik Uygulamalar Atölyesi, İlham Veren Öğretmen, Sultan Fatih’ten Hareketle Bir Lider Nasıl Yetişir, Öğretmenin Özlük Hakları gibi her alandan çok çeşitli başlıklarla "Eğitim Seninle Başlar" Öğretmen Mesleki Eğitim ve Kişisel Gelişim projesi, dört gün boyunca 148’i seminer, 68’i atölye olmak üzere   toplam 212 programda her gün için yaklaşık 5 bin öğretmenimizin katılımıyla amacına ulaşmıştır.

Programımızla talim ve terbiyenin asıl icracıları olan öğretmenlerimizi; 21. yüzyıl becerileri doğrultusunda, yenilikçi ve yapılandırmacı bir anlayışla donatmak,  kendilerini her yönden tanımalarına imkân sağlamak, sanatsal, sosyal ve kültürel anlamda eğitim ordusunun şanlı neferleri olan öğretmenlerimizin hem mesleki hem de kişisel gelişimlerine ciddi katkılar sunmak en büyük şiarımız olmuştur.

Öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki anlamda yenilenme çabasına katkıda bulunmanın mutluluğu içinde nihayete eren “Eğitim Seninle Başlar” projesi ile geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimize bu aziz vatanı ve bu necip milleti ihya etmek, birlik ve beraberliğimizin teminine katkı sağlamak, evlatlarımızı ilgiyle, bilgiyle ve sevgiyle kuşatmak, hoşgörülü ve kucaklayıcı olmak gibi ulvî sorumlulukları üstlendiğinin şuuru içerisinde bulunması gerektiğini vurgulanmıştır.

Bu çalışmanın sorunsuz bir şekilde planlanıp uygulanmasında emeği geçen ilçemiz Özel Büro çalışanlarına ve Strateji Bölümü görevlilerine; çalışmanın gerçekleştiği okul müdürlüklerimize ve tüm okul yöneticilerimize; projemize katkı sağlayan sivil toplum kuruluşlarımıza ve Pendik Belediyemize; kıymetli sunumlarıyla projemizin en önemli ayağı olan konuşmacılarımıza ve özellikle siz kıymetli öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle yaklaşan Kurban bayramınızı tebrik ediyor, yeni eğitim öğretim yılınızda başarılar diliyorum.

Aytekin Yılmaz

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.