İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Seninle Başlar Projesi Hakkında

Eğitim Seninle Başlar Projesi Hakkında

Eğitim Seninle Başlar Projesi

İlçemizde görev yapan öğretmenlerimizin mesleki eğitim ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, atanmış olmak ile adanmış olmanın arasındaki açığı kapatarak eğitime ve öğrencilerine dokunan öğretmenlerimizle daha güçlü bir geleceği inşa edebilmek amacıyla 2016 yılında öğretmenlerimize yönelik bir proje olarak başlattığımız; daha sonra ise eylül ve haziran dönemlerinde geleneksel hale getirdiğimiz yaklaşık 6000 öğretmenimizin mesleki deneyimlerinde ve kendi branşlarında derinleşmelerini sağlayacak atölye ve seminerlere, ilgi ve tercihleri doğrultusunda katıldıkları bir projedir.

2016 yılında öğretmenlerimize yönelik bir proje olarak başlatılan; daha sonra ise eylül ve haziran dönemlerinde geleneksel hale getirilen Eğitim Seninle Başlar projesi hem okuyucularımız hem de ülkemizin her coğrafyasındaki il ve ilçelere güzel bir model teşkil etmektedir.

Projeye özgü yazılımından, tanıtım kitapçığına; birbirinden değerli eğitim başlıklarından, organizasyon metoduna kadar bütün yönleri ile kendi öz kaynaklarımızla gerçekleştirilmesi kayda değer bir başarı hikâyesi olarak nitelendirilebilir. Günü kurtarma veya kurumsal görünürlüğünü sağlama kaygısı ile yapılan durağan bir projeden ziyade; dinamik yapısıyla her geçen dönemde hep kapsamı hem de etki alanı ihtiyaçlara göre planlı olarak genişletilmektedir.

İlçemizde görev yapan öğretmenlerimizin mesleki eğitim ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve daha güçlü bir geleceği inşa edebilmek amacıyla planladığımız Eğitim Seninle Başlar (ESB)-4 programının değerlendirmesine ulaşmak için tıklayınız.

 

30-05-2019

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.