İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

52. Kütüphaneler Haftası Etkinlikleri ve Güzelyalı İmam Hatip Ortaokulu Kütühanesi Açılışı

52. Kütüphaneler Haftası’ etkinlikleri kapsamında 80. Yıl Nuh Çimento Lisesi’nde Pendik Belediye Başkanı Sayın Kenan Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Aytekin Yılmaz´ın katılımıyla kitap okuma seansı, Güzelyalı İmam Hatip Ortaokulu’nda da kütüphane açılışı düzenlendi. 
52. Kütüphaneler Haftası Etkinlikleri ve Güzelyalı İmam Hatip Ortaokulu Kütühanesi Açılışı

Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Kütüphaneler Haftası dolayısıyla  80. Yıl Nuh Çimento Lisesi’nde tören ve kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Pendik’teki çeşitli liselerden yüzlerce öğrenci katıldı. Belediye Başkanı Kenan Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz da  öğretmen ve öğrencilerle birlikte farkındalık oluşturmak amacıyla kitap okudu.

80. Yıl Nuh Çimento Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleşen programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz İslam Dini’ni örnek göstererek; “İlk emri oku diyen bir dinin mensuplarıyız. Kitap okumaya meraklı bir ecdadımız vardı. Moğollar Anadolu’yu işgal ettiklerinde nehirlerden mürekkep akarmış. Kitap okumadaki bu hassasiyeti günümüzde  de göstermemiz lazım.” dedi.   

Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında bir de kütüphane açılışı gerçekleşti.  Güzelyalı İmam Hatip Ortaokulu’na yapılan 2 bin  kitaplık kütüphanenin açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü  Aytekin Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel’in katılımıyla gerçekleşti.

 29-03-201629-03-201629-03-2016

 

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.