İSTANBUL PENDİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 11. Uluslararası Çocuk Festivali; Pendik Kaymakamı Sn. Osman Tunç,  Pendik Belediye Başkanı Sn. Kenan Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Aytekin Yılmaz ve Emniyet Müdürü Ahmet Irmak’ın da katılımı ile Pendik Sahil alanında yapılan açılış seremonisi ve kortej yürüyüşü ile başladı.

Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kosova, Letonya, Makedonya, Romanya ve Ukraynalı çocukların katıldığı etkinlik, Pendik Sahil Alanı’ndan hareket eden kortej yürüyüşü ile başladı.

 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte, izlenen güzergâh boyunca renkli görüntüler yaşandı. Yol boyunca vatandaşlara kırmızı karanfiller dağıtılırken, açılış programı, Atatürk Anıtı’na yabancı ülke çocuklarıyla beraber çelenk konulması ile devam etti. Kortej yürüyüşünün ardından Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde buluşan dünya çocukları kendi kültürlerini yansıtan performanslarıyla izleyenlerden büyük alkış aldı.

 

21-04-201621-04-201621-04-2016

Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi No.83 Pendik İSTANBUL - 0216 657 01 62/63/64/65 (4 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.